FC Kawęczyn mistrzem WLPN 2014

• autor: wlpnmalanow, 2014-08-06 14:03

Zwycięstwem drużyny FC Kawęczyn zakończył się obecny sezon Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie. Tradycyjnie już od 2009 roku w każde wakacje na obiekcie sportowym "Moje boisko Orlik 2012" przy ul. Parkowej w Malanowie odbywały się piłkarskie rozgrywki o tytuł mistrza WLPN. W tym roku do tych rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn z powiatu tureckiego. W trwających od 7 lipca meczach nie obyło się bez spektakularnych zwycięstw, pięknych bramek, parad bramkarskich i fantastycznych dryblingów. Zdarzyły się również, jak na każdej sportowej imprezie niespodzianki.
W poniedziałkowy wieczór (04.08.2014r.) zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Do zmagań tego wieczoru dotarły cztery drużyny: Sparta Grąbków, Apetito Eagles, OSP Turek oraz FC Kawęczyn. Na godz. 19.00 zaplanowany był mecz o III miejsce, w którym spotkały się drużyny: Sparty Grąbków oraz Apetito Eagles. Początek spotkania należał do drużyny Apetito, która wyszła na prowadzenie w tym meczu, ale nie był to dobry znak. Od tego momentu Sparta zaczęła grać z większym rozmachem i ostatecznie wygrała całe spotkanie aż 6:3 zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach WLPN. Po zakończeniu tego spotkania nadszedł czas na wielki finał. O godz. 20.00 na przeciw siebie w finale stanęły drużyny OSP Turek oraz FC Kawęczyn. Zwycięzcą najważniejszego meczu rozgrywek został FC Kawęczyn, który wygrał 3:0 i sięgnął po upragniony puchar. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie meczu. Po zakończonym meczu zawodnicy FC Kawęczyn odetchnęli z ulgą ponieważ w poprzednich edycjach docierali już do finału, ale zawsze czegoś brakowało aby sięgnąć po puchar, dopiero w tym roku się udało

Po zakończonym meczu finałowym odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek, dekoracja najlepszych drużyn oraz indywidualnych zawodników. Dekoracji dokonał zastępca wójta gminy Malanów - Artur Nowicki. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe (ortaliony oraz koszulki sportowe). Nagrody indywidualne przypadły: Emilowi Harasnemu (Sparta Grąbków) - królowi strzelców (13 bramek) oraz Dominikowi Tomczykowi (FC Kawęczyn) - najlepszemu bramkarzowi rozgrywek. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie składa podziękowania panu Andrzejowi Wojtkowiakowi za zapewnienie obsługi sędziowskiej podczas rozgrywek, firmie IvaPit, za zapewnienie obsługi medycznej.

Tradycyjnie po zakończeniu dekoracji wszyscy zawodnicy, kibice udali się na corocznego grilla.

Wyniki spotkań:

Mecz o III miejsce

Sparta Grąbków - Apetito Eagles 6:3

Sparta Grąbków: Jóźwiak Dawid-1, Wypiór Tomasz-2, Harasny Emil-3
Apetito Eagles: Fabiański Paweł-2, Pawłowicz Dariusz-1

Finał

FC Kawęczyn - OSP Turek 3:0

FC Kawęczyn: Grzelak Konrad-1, Majda Grzegorz-1, Kaczmarek Patryk-1

Wyniki spotkań:

Mecz o III miejsce

Sparta Grąbków - Apetito Eagles 6:3

Sparta Grąbków: Jóźwiak Dawid-1, Wypiór Tomasz-2, Harasny Emil-3
Apetito Eagles: Fabiański Paweł-2, Pawłowicz Dariusz-1

Finał

FC Kawęczyn - OSP Turek 3:0

FC Kawęczyn: Grzelak Konrad-1, Majda Grzegorz-1, Kaczmarek Patryk-1

autor: ~pks 2014-08-07 11:46:30

avatar kto z glpn zaszedl najdalej? ;)

autor: ~pks 2014-08-07 11:47:05

avatar dwaj nowi faworyci do zwycięstwa w lidze?

autor: ~mlody 2014-08-07 12:04:22

avatar Watpie. Oldboy jest mocny, korona jezeli zagra swoje, retro... pks moze byc tylko niespodzianka.

autor: ~kaweczyn 2014-08-07 19:24:20

avatar sa jakieśfotki ??